пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów mocno nie podkreśli linii trawy albo kwietnika jak niskie żywe plot.

Bardzo wysokie, bowiem aż dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby przesłania pobliskie budynki a także ulice. Aby stworzyć taki parkan rośliny sadzimy wokół krawędzi posiadłości. Jeżeli mamy dużo miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która przy okazji daje orzeszki. Gdy pragniemy zęby nasze żywe ogrodzenie było nadzwyczaj postawne a zarazem wąskie to w cieniu wolno je ukształtować z wiązu pospolitego, grabu powszechnego lub klonu polnego. Pamiętajmy jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie może być bardzo trudne.

Nic dobrze nie zaznaczy krawędzi trawnika ewentualnie kwiatów jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawnik, jak i kwiaty czasami nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w określonych terenach, małe drzewa umieją utrzymać naturalne zaplecze w wyznaczonym miejscu względnie osłonią gołe placki gleby. Porządnie przycięty miniaturowy żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ogrodzenia Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna jedynie ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niskie ewentualnie wybujałe zielone ploty można uzyskać z gatunków iglastych.

Niestety, drzewa z tej grupy są o wiele droższe niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej znosi cień cis pospolity. Zwykle szeroko się rozrasta i trzeba go obcinać, wszak jego mutacje Cis można odłożyć sam jeden.Będzie błyskawicznie dojrzewał zaś zatrzyma filarowy zarys.

O ile wasz zaułek jest nader zacieniony, powinno się aby żywy częstokół rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektórego z cienioznośnych modeli maja przemiany o złotawych czy tez wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr zwykły Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu widomego w słońcu, lecz nawet w śladu korona drzewa zostają wystarczająco jasne, jakby oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий