вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane w mgnieniu oka się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий